Prijava

Zakaj portal goljufa s številom prijavljenih uporabnikov?

roza123

roza123
Št. sporočil: 6
Regija: Štajerska
Datum objave: 27.05.2018 15:49:01 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mene kar pogosto preseneti kako imamo vedno aktivnih ene par članov, potem pa še 50 in več nečlanov (tamodrih). In to skozi celoten dan.

Saj razen taroka tukaj res ni nič za počet, mogoče z izjemo vicoteke, ki pa tudi ni za kaj v primerjavi z ostalimi spletnimi stranmi. Zakaj bi bli nečlani gor po cele ure?

In sem šla potem malo raziskvat in odkrila tole:

1. Če klikneš na člana in pogledaš profil, ti vedno pove datum prijave trenutno uro: 

Uporabniško ime: kasali123
Registriran od 25.10.2013
Zadnji dostop: 27.05.2018 - 15:45:12

2. Če pa klikneš nečlana (tamodrega), pa dobiš nekaj izpred več let nazaj:

Uporabniško ime: železnina
Registriran od 09.12.2013
Zadnji dostop: 18.12.2013 - 15:48:21

Torej mislim, da reciklirate stare neuporabljene račune, da dajete vtis, kto da je gor več ljudi kot je u resnici. Kar je precej grdo. Klasična stara kapitalistična taktika.

Lahko bi vsaj dal tarok zastonj za igrat. 30e je kar precej denarja.

Mladen

Mladen

Admin Št. sporočil: 860
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 27.05.2018 16:09:25 Citiraj objavo Pošlji ZS

Zdravo,

nimamo prav nobenega motiva goljufat s številom članov, ki so na portalu, niti ne vem zakaj bi to počeli (konec koncev gre za navadne uporabnike in ne za člane, da bi se z njimi bahali). V konkretnem primeru gre za to, da uporabnik ob prijavi prejme piškotek, v katerega se zabeleži njegov obisk portala (torej ko je zadnjič "aktiven" na samem portalu). Tukaj potem nastaneta dve možnosti odstopanja:

- tisti, ki direktno dostopajo do igre in sploh ne grejo na portal jih piškotek ne zazna kot prijavljene, zato jih sploh nikoli ne kaže (čeprav so gor), ker je igra v ločenem oknu kot portal.

- tisti, ki imajo shranjen star piškotek in nekje v ozadju odprt portal (ne zapirajo zavihkov) - kaže jih kot prijavljene ker niso nikoli šli dol, ravno tako pa ne počnejo ničesar na strani, zato imajo izjemno star "zadnji dostop". 

Ampak glede na to, da je tisto zgolj informativno (uporabniki so želeli, da jim to omogočimo - da lahko takoj vidijo, če so gor kakšni njihovi kolegi in ne zgubljajo časa s prijavljanjem v igro) je zadeva dovolj funkcionalna.

Kar se tiče brezplačnega taroka - če nam najdete brezplačnega programerja, ki bo redno urejal vse težave, brezplačen strežnik ki bo zmožen gnati tako zahtevno igro in brezplačne ter učinkovite možnosti oglaševanja, s katerimi bomo pridobivali nove člane potem ni problema - imamo lahko tudi brezplačno igro. Vendar smo po cca. 10 letih, ko smo iz lastnih žepov financirali letno po XXXX eur, zato da so na portalu (nam večinoma neznani) ljudje lahko brezplačno igrali prišli do odločitve, da pač tega ne želimo delati v nedogled. Se opravičujemo, ampak zdaj ta isti denar namenjamo prenovi hiše, vrtcem, plenicam in otroški hrani - če kdo misli, da smo zaradi tega čudni je to pač njegova pravica, ki nas iskreno ne briga kaj preveč. 

Seveda pa tudi tebi nihče ne brani narediti igro in jo financirati iz lastnega žepa, zato da bodo drugi lahko brezplačno igrali. Lahko se tudi javiš in pokriješ vse letne stroške portala pa bomo takoj vrnili brezplačno igro. Glede na to, da ti je težko plačati 30 eur za lastno igro, boš verjetno razumel/a kako smo se mi počutili, ko smo plačevali par 1000eur vsako leto, zato da so igrali drugi (in ne mi).

Je pa tako, kar vedno poudarim - da mi v več kot 15 letih od vseh članarin nismo "zaslužili" niti 1 eur. Dobesedno si niti ene kave nismo plačali na vaš račun, ker gre ves denar v razvoj. Tako da, če kdo meni, da s svojimi 30 eur financira naše jahte in ferrarije se žal moti, mi tole počnemo povsem prostovoljno že cca. 15 let in bomo tako počeli še naprej, dokler nam bo čas to dopuščal. 

dominic

dominic
Št. sporočil: 279
Regija: Prekmurska
Datum objave: 27.05.2018 20:48:12 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen popolnoma te podpiram.

roza123

roza123
Datum objave: 27.05.2018 21:08:02 Citiraj objavo Pošlji ZS

Pa je vseeno malo sumljivo - datumi pri modrih so v preteklosti, ampak imajo trenuteno uro in minuto.

Drugače glede na to da prodate 600 članarin na leto, tudi če bi jih dajal po 10 evrov, bi bilo to 6 jurjev čistega.

pa LP

Mladen

Mladen

Admin Št. sporočil: 860
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 27.05.2018 23:11:21 Citiraj objavo Pošlji ZS

Do številke 600 si prišel sam in ni prava, ampak ni važno, ker zdaj se že igramo igrico ugibanja. 

Pa recimo da to dejansko je prava številka - 6000eur nam ne pokrije niti trenutne ponudbe za prenovo igre, ki je trenutno na statusu "čakam", ker ni dovolj sredstev. Rabimo zbrati vsaj cca. 10.000eur, če želimo kaj konkretnega narediti. To je zgolj strošek programerjev, če ne štejemo prav nobenega drugega stroška.

Če želiš in znaš narediti to kar potrebujemo se nam oglasi, ti damo 6000 eur z veseljem in ti prevzameš celotno delo. Če ga ne boš naredil v dogovorjenem času, nam vrneš celoten znesek + obresti, je fer? 

Zelo smešno je, ko se ljudje brez kakršnihkoli informacij vtikajo v poslovne načrte podjetij :D Ne vem kaj te zadržuje pred tem, da sam postaviš portal in igro in jo ponudiš brezplačno, saj to očitno iz nekega razloga pričakuješ od nas. Mi smo to počeli 10 let in zdaj finančno ne zmoremo več. Ampak zdaj je morda čas na tebi, saj zaenkrat razen tega da si rekel da ne želiš dati niti 30 eur nisi naredil prav veliko za tole skupnost oz. si naredil neprimerljivo manj kot mi. 

Saj poznaš pregovor - najlažje je s tujim k**** po koprivah tolčt?

roza123

roza123
Datum objave: 28.05.2018 08:52:08 Citiraj objavo Pošlji ZS

Ne vem zakaj me ne vikate in me naslavjate z moško obliko. Moje osebno mnenje je, da se vikamo tudi prek interneta.

Bi vma jaz naredila vse to, ampak to ni moja kompetenca. Je bolj v finančnih vodah. Kot prvo, sem bila vodja projekta pri eni večjih slovenskih finančnih firm, z več kot 300 strankami, pa je bil mesečni račun za IT 150 evr na mesec, kar je vključevalo microsoft in oracle licenco.

Najamite zunanje finančne in IT svetovalce, da vam bodo povedali kje točno lahko porežete stroške. Če to zgoraj ni laž, je stanja katastrofa. Operativni stroški takega portala tako visoki ne bi smeli bit. Moškim je vedno težko priznat, da rabijo pomoč, še posebaj če je zadaj sposobna ženska. Kot drugo, vidi se iz te teme in tudi ostalih vaših prispevkov, da ste zelo utrujeni in nezadovoljni - dajte prepustit del vodenja komu drugemu v družbi.

Pa to je vse postranskega pomena. Namen je bil, da mi razložite, zakaj točno prejate podatke o prijavljenih uporabnikih. Ampak očitno tega odgovora ne bom dobila, zato se bom rajši odpravila na plažo.

Zakaj portal goljufa s številom prijavljenih uporabnikov?