Prijava

Anketa
Kako privabiti več igralcev na E-mesto?

Trenutni rezultat za leto 2017

demox

demox
Št. sporočil: 157
Regija: Gorenjska
Datum objave: 09.01.2018 19:38:36 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen, saj to mi je čisto jasno, da gre za "neformalno" samostojno analitiko uporabnika. Izgleda pa podobno kot bi Einstein z relativnostno teorijo izračunal svoj rojstni datumsmile

kru29

kru29

Elitni član Št. sporočil: 85
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 31.01.2018 12:51:27 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen,

težava pri izračunu, ki ga predlagaš, je kako vrednovati, ko uporabnik določen mesec ni igral oz. ni dosegel minimalno število iger. če to šteješ kot 0, potem ni fer do tistih, ki so igrali in dosegli negativni skupni rezultat.

npr. da se je igralo tri turnirjev:

uporabnik 1, je igral vse turnirje in dosegel naslednje skupne rezultate: 5.2, -1.1, -2.1 = 2;  povprečje = 2/3 = 0,667 
uporabnik 2, je igral en turnir in dosegel skupni rezultat : 3, 0, 0 = 3; popvrečje  = 3 / 3 = 1

in je potem uporabnik 2 boljši kljub temu, da sploh ni igral.

kru29

kru29

Datum objave: 31.01.2018 13:20:11 Citiraj objavo Pošlji ZS

demox,

če bi vsaj nekaj malega prispeval pri izdelavi statistike, ali pa vsaj predlagal boljše kriterije, bi mogoče tvoj komentar imel nekega smisla.

žal nič od tega nisi naredil, pa še na niti enemu od turnirjev tarok v 3 nisi odigral vsaj 192 iger.

si pa prvi, ko se je treba norca delati. bravo!! prvo mesto za nedelo in zavist. s svojim komentarjem pa si samo pokazal, da ne razumeš ne statistike, še manj pa teorije relativnosti.

Mladen

Mladen

Admin Št. sporočil: 850
Datum objave: 31.01.2018 14:32:02 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen,

težava pri izračunu, ki ga predlagaš, je kako vrednovati, ko uporabnik določen mesec ni igral oz. ni dosegel minimalno število iger. če to šteješ kot 0, potem ni fer do tistih, ki so igrali in dosegli negativni skupni rezultat.

npr. da se je igralo tri turnirjev:

uporabnik 1, je igral vse turnirje in dosegel naslednje skupne rezultate: 5.2, -1.1, -2.1 = 2;  povprečje = 2/3 = 0,667 
uporabnik 2, je igral en turnir in dosegel skupni rezultat : 3, 0, 0 = 3; popvrečje  = 3 / 3 = 1

in je potem uporabnik 2 boljši kljub temu, da sploh ni igral.

To pravzaprav samo potrjuje mojo logiko. Če igraš in si dosegel minus si dosegel slab rezultat. Enako je v sami igri - po tvoji teoriji se je bolje siliti in igrati igro v minus, kot prepustiti igro drugemu in pisati 0? Po moji teoriji je boljši uporabnik, ki ni igral te runde (je dobil 0) kot tisti, ki je igral in pisal dol. Oz. če teoretično preneseva tvoje zgornje povprečje v številke:

Uporabnik 1 je odigral 3 igre in pisal + 520, -110 in -210, skupno ima 200 točk
Uporabnik 2 je odigral samo 1 igro in pisal 300 točk, skušno ima 300 točk

Kdo je boljši?

V tvojem konkretnem primeru se ne uporabnik 1 ne uporabnik 2 ne bosta potegovala za najvišja mesta. Oz. če nekdo želi kalkulirati in bo z neigranjem dosegel 95. mesto namesto 120. je to seveda njegova odločitev. Zagotovo pa na tak način ne bo zmagal, saj z vsakim neodigranim turnirjem spusti možnost, da pridobi nove točke in se hkrati zaveda, da bo xy igralcev dobilo pozitivne točke in bo pridobilo glede na njegov rezultat. 

kru29

kru29

Datum objave: 31.01.2018 16:17:32 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen,

Tvoja pirmerjava ni najboljša, ker se v taroku igra tudi klop in lahko klopa padeš, ter pišeš -140 in si seveda lahko na slabšem kot, da bi igral.

Če igraš z dobrimi, pa bodo oni vsekakor težili temu, da enega nafilajo saj pri temu pišejo 0.

Logika enega, ki je trojni državni pravak je, če misliš da lahko padeš tako igro kot klopa, potem raje igraj. Jaz se z njim vsekakor strinjam wink

No, glede na to, da ti tukaj določaš pravila, lahko naredim po tvojem predlogu.

Torej, seštel bom vse končne rezultate in delil s številom turnirjev, torej z 8. Ok?

Mladen

Mladen

Admin Št. sporočil: 850
Datum objave: 31.01.2018 16:55:07 Citiraj objavo Pošlji ZS

Mladen,

Tvoja pirmerjava ni najboljša, ker se v taroku igra tudi klop in lahko klopa padeš, ter pišeš -140 in si seveda lahko na slabšem kot, da bi igral.

Če igraš z dobrimi, pa bodo oni vsekakor težili temu, da enega nafilajo saj pri temu pišejo 0.

Logika enega, ki je trojni državni pravak je, če misliš da lahko padeš tako igro kot klopa, potem raje igraj. Jaz se z njim vsekakor strinjam wink

No, glede na to, da ti tukaj določaš pravila, lahko naredim po tvojem predlogu.

Torej, seštel bom vse končne rezultate in delil s številom turnirjev, torej z 8. Ok?

Ne razumem primerjave klopa in tvoje logike turnirjev. Če pride do klopa, pomeni, da ni nihče želel igrati = vsi so isti in vsi bi se v tisti igri strinjali, če bi pisali 0 (nihče ne računa na plus). Če si pisal -140 v klopu, si ga pisal zato, ker si naredil napako (morda v igri, morda zato, ker imaš predobre karte). A vseeno si spet slabši od tistega, ki je pisal 0. Ravno tako pri beraču - če si ga igral in ga padel, si pisal -140 in si slabši od tistega, ki sploh ni igral (obeh ostalih igralcev). Torej spet velja moja logika - bolje ne igrati igre, kot pisati minus in 0 je bolje kot minus. 

Jaz ne določam pravila, pravila so določena še preden sem jaz prvič kliknil na tale portal. Zgolj skušam jih javno argumentirati, ker se mi zdijo smiselna. 

Pravil za skupnega "letnega" zmagovalca nismo razdelali, ker niti ni bilo rednih turnirjev, zato težko rečem "kaj bi bilo pravilno". Je pa verjetno to trenutno najboljši približek ja. Čeprav bi bilo verjetno tako kot v mesečnih turnirjih tudi tukaj uvesti 2 dodatni pravili:

- minimalno število odigranih turnirjev
- neupoštevanje turnirjev, ki jih nekdo ni igral

Primer, kaj mislim: če je bilo 8 turnirjev, bi določili koliko je potrebno odigrati, da se uvrščaš v končni seštevek. Za določanje te številke bi moral pogledati koliko turnirjev odigra povprečen igralec, ampak takole na pamet bi rekel 5-6. (ker npr. če rečemo 7 in imamo na koncu 10 igralcev, ki tekmujejo med seboj, to nima smisla). Na tak način pa se potem spuščeni turnirji ne bi upoštevali v samem seštevku (torej če manjkaš 1-2x ti to ne kvari povprečja). Konec koncev pa dokler igralci sami zbirate nasprotnike je ta številka tako precej nepomembna, ker lahko načrtno igrate proti slabšim igralcem in se izogibate boljšim smile

Trenutni rezultat za leto 2017

e-mesto.si