Prijava

Anketa
Kako privabiti več igralcev na E-mesto?

Pomagajmo: Od Izole do Londona

snejbi

snejbi

Elitni član Št. sporočil: 7102
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 06.02.2008 13:41:15 Citiraj objavo Pošlji ZS

Naš soigralec sodeluje pri humanitarnem projektu in nas je zaprosil za pomoč.

Humanitarni projekt 'S kolesom od Izole do Londona'

Za otroke, obolele z rakom

Izolan Floris Šabič se bo julija 2008 podal na 30-dnevno pot s kolesom od Izole do Londona. Ob tem se je odločil, da bo svoj izziv posvetil otrokom z rakom in v ta namen vsa sredstva, ki jih bo zbral s svojim kolesarjenjem, daroval Ustanovi za pomoč otrokom z rakom za nakup infuzijskih črpalk.

K njegovem projektu je pristopilo tudi Društvo za osebnostno rast in zdravo življenje Gorska roža iz Ljubljane, ki mu pomaga pri projektu:

-         organizacija  potopisnih predavanj o njegovi lanskoletni izkušnji: prehojeni znameniti poti El Camino,

-         organizacija drugih potopisnih predavanj,

-         dobrodelnih glasbenih koncertov in prireditev,

-         tarok turnir,

-         celostna podpora v času kolesarjenja,

-         drugo.

Vse to se je začelo odvijati od oktobra 2007 in bo trajalo do julija 2008.

Hkrati pa je celoten projekt medijsko podprt s strani določenih medijev (TV Koper, Radio Koper &hellipwink, od januarja 2008 naprej pa je družba SIMOBIL tudi omogočila SMS donacije s ključno besedo FLORIS na 1919.

Ob zaključku akcije se bodo z zbranimi sredstvi nakupile infuzijske črpalke namenjene otrokom z rakom.

Več o akciji si lahko preberete na http://www.osebnostna-rast.net/izola-london.html

Obenem se udeležencem turnirja na Mirni gori novembra 2007 toplo zahvaljujem za njihov prispevek.

Blonde moments are OK.

snejbi

snejbi

Datum objave: 09.12.2008 21:58:56 Citiraj objavo Pošlji ZS

Ker o tem ni bilo informacij kaj se je zgodilo, sem organizatorja povprašala. Dovolil je, da objavim del njegovega odgovora.

projekt se je uradno zaključil 10. junija 2008, tiste \'pike na i\' (kolesarjenja do Londona) pa ni bilo iz naslednjega razloga:

- Občina Izola, ki je v aprilu pristopila k projektu in obljubila popoln suport/pomoč pri kolesarskem delu akcije (spremljevalno vozilo, finančno podporo in vzpostavitev \'mosta\' z Londonom - naši dopisniki v Londonu, charity organizacije...), je v začetku junija od projekta v celoti odstopila, saj je v sredini maja njihova občina \'razpadla\' oz. je razpadel mestni svet, župan ni imel (razen tekočih zadev) več pooblastil, začele so se priprave na nove mestne volitve ... kar mi/nam je v celoti podrlo vse načrte povezane s kolesarjenjem do Londona (še posebej ob vseh zagotovilih občine v aprilu, ko so nam celo dejali, da naj zaključni del akcije v celoti prepustimo njim - kar mi/nam je \'požrlo\' skoraj dva meseca). Hkrati so tudi najpomembnejši mediji sporočili (TV in Radio Koper, Primorske novice), da nam ne morejo zagotoviti dnevnega spremljanja kolesarjenja (na kar smo tudi računali oz. imeli z njihove strani dano besedo že pozimi, ko je bil projekt še \'v razvoju\'), kar je pomenilo, da kolesarskega dela ne bi mogli propagirati in ljudi pozivati k SMS donacijam in donacijam nasploh.

Obstajala je možnost, da kolesarski del izpeljemo sami, vendar bi bili stroški za izpeljavo visoki, prek 3.000 eur, kar bi pomenilo, da bi skoraj vsa zbrana sredstva porabili za izpeljavo kolesarskega dela (in bi se na koncu lahko vprašali, za kaj smo se potem sploh lotili celotne akcije). Tako smo se potem skupaj s predstavniki Občine Izola in Pediatrične klinike (hemato-onkološki oddelek) dogovorili, da kolesarskega dela ne izpeljemo, temveč raje vsa sredstva nakažemo oddelku. V vsem času je bilo zbranih 3.709,00 eur (1023 eur SMS donacije + 1.634 eur naše prireditve: koncert, tarok turnir, potopisna predavanja + 1.052 eur donatorji). To je neto znesek, že z vsemi odštetimi stroški (ki so bili v našem primeru res minimalni 173 eur). Vse skupaj ni veliko, vendar ob vseh težavah, s katerimi smo se soočali med projektom (številne obljube po sistemu: veliko besed-malo dejanj, \'razpad\' Občine Izola ...), sem še vesel, da smo uspeli toliko zbrati. Čeprav sem imel tudi sam večja pričakovanja (do 10.000 eur), vendar nam ni uspelo.A sam imam povsem mirno vest, pet-šest mesecev sem skupaj z Danijelo (prostovoljko) in Florisom peljal to akcijo z res smešno nizkimi stroški.

O zaključku akcije smo obvestili samo \'glavne akterje\'.

Evo, toliko z moje strani, naj se ne bere vse skupaj kot opravičevanje in iskanje vzrokov, želel sem ti le prikazati dejansko stanje, tako kot je v resnici bilo. Mene osebno so najbolj \'zbodle\' neuresničene obljube, cel kup ljudi mi je v teh petih, šestih mesecih pristopilo, obljubilo pomoč, naivno sem celo verjel, ko pa so bila potrebna konkretna dejanja, z njihove strani ni bilo več glasu. Vseeno pa sem, po tem, ko sem denar izročil oddelku bil ponosen, da ti evri bodo vseeno dobrodošli za otroke, pri njihovih terapijah, okrevanjih.

Lep pozdrav,

Rada bi ti samo rekla: čeprav se niso izpolnila vsa tvoja pričakovanja in želje, vsaj del akcije in zbran denar je šel tja, kamor si ga namenil!

Vso srečo in pogumno naprej!!

//10.12.2008 09:03:52 uredil snejbi

Blonde moments are OK.

1tan

1tan

Elitni član Št. sporočil: 17162
Datum objave: 09.12.2008 22:22:13 Citiraj objavo Pošlji ZS

a je blo to tist, ko smo jim pasico desno na portalu dali in oglaševali...a se prou spomnem?

snejbi

snejbi

Datum objave: 10.12.2008 00:01:42 Citiraj objavo Pošlji ZS

to je blo ja

Blonde moments are OK.

Pomagajmo: Od Izole do Londona

e-mesto.si