Prijava

Anketa
Kako privabiti več igralcev na E-mesto?

Kontra beraču pri taroku v 4

sapramis

sapramis
Št. sporočil: 314
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 28.07.2008 13:42:00 Citiraj objavo Pošlji ZS

Aral je rekel:
Če poznam igralca, pa vem da ne zna igrati in se sili z beračom, mu z veseljem dam kontra

Kok si pa ti eno prijazno bitje! Kričim Vsi smo bili nekoč začetniki in kako zaboga naj se človek nauči igrat, če se skoz šlepa in če nič ne tvega?!

Sreča je na strani pogumnih!

Padawan

Padawan
Št. sporočil: 6
Regija:
Datum objave: 28.07.2008 16:57:17 Citiraj objavo Pošlji ZS

Kontro na berača se ne daje na podlagi kart ki jih imaš v roki, ampak na podlagi:

- prevzema močne igre z beračem zato ker bi lahko bil valata (ponavadi da kontro un ki ima najmočnejše kartea) 

- nekdo ki se sili mu kontro zašiliš zato ker je statistično gledano zelo težko da bo več kot tri berače naredu na 50 iger. 

Je pa res da je ta sistem bolj prilagojen sistemu dvijnega pisanja (vedno dvojno dol....da se prepreči slijenje). Drugače pa jaz tako nimam pojma u taroku.

ajd

//28.7.2008 17:07:09 premaknil snejbi

sapramis

sapramis
Datum objave: 31.07.2008 23:17:42 Citiraj objavo Pošlji ZS

Jebiga, jaz sem enkrat (sicer v živo) na berača rekla brez talona, pa me je preglasila z odprtim beračem (in ga nardila). Hja, kaj češ, kolikor sm mela jst dobre, ona nit tolk slabih ni mela (sam ob mojih 10 tarokih ji ga ni blo težko narest).

Se zgodi.

borabora

borabora
Št. sporočil: 1
Regija:
Datum objave: 18.06.2009 17:01:44 Citiraj objavo Pošlji ZS

Kontra na berača je tudi že uspela. Po tej logiki tudi na solo ne bi smelo biti kontre.

Huje je, kadar se sam porufaš, pa jo dobiš. To se mi zdi pa res bedno in nefer.

sapramis

sapramis
Datum objave: 20.06.2009 12:14:11 Citiraj objavo Pošlji ZS

borabora je rekel:

Huje je, kadar se sam porufaš, pa jo dobiš. To se mi zdi pa res bedno in nefer.

Zakaj nefer? Morda pa je ta, ki je šel igrat, igro izsilil in bo zdej pač "davek" plaču.

TOOO

TOOO
Št. sporočil: 12
Regija: Gorenjska
Datum objave: 30.07.2009 15:37:58 Citiraj objavo Pošlji ZS

Kolk vas je naletel na igralce k hočjo igrat vse igre,če nima za normalno igro pa berača vdar,zato,ko se spustiš v njegovo miselnost,je kontra včas prav poštena,al ne\"Smeh\"\"Smeh\"\"Smeh\".

Kontra beraču pri taroku v 4

e-mesto.si