Prijava

Anketa
Kako privabiti več igralcev na E-mesto?

Klop

1rv1

1rv1
Št. sporočil: 4
Regija: Ljubljana z okolico
Datum objave: 13.05.2008 12:52:08 Citiraj objavo Pošlji ZS

KLOP KLOP

Zanimivo razmišljanje , odziv presenetljiv, eni za drugi spet proti....

Jaz osebno še vedno ZA, saj s tem pridobimo zanimivejšo igro,

tako tisti, ki se strinjate z mano prav, tisti ki se pa ne pa tudi prav...

Uživajte v taroku

Aja KLOP pa definitivno mora biti...................... 

ankh

ankh
Št. sporočil: 28
Datum objave: 13.05.2008 14:51:43 Citiraj objavo Pošlji ZS

Stvar dogovora.

V družbi ga igramo , ko kdo pride na nulo, in to toliko časa dokler ni z nule. Smo pa dogovorjeni, da lahko solobrez, odprti berač in višje igre preglasijo tak klop, in ga prenesemo na naslednjo igro, če takšne igre ni klical igralec na nuli.

Obvezen klop je posiljevanje, najbolj nesmiselno pa je en klop za začetek na turnirju, saj s tem nekomu lahko fino požre dobro otvoritveno igro.

Aral

Aral
Št. sporočil: 3588
Regija: Štajerska
Datum objave: 26.07.2008 12:19:46 Citiraj objavo Pošlji ZS

Tudi jaz bi predlagal to zanimivo reč glede radlcov. Ko smo včasih igrali v  živo, smo se domenili, da je bila igra po barviču, beraču ipd, obvezen klop, četudi si imel karte za valata. Tukaj se pač moraš znajti, da dobič čim manj štihov, kar se le da.lp

mojstr

mojstr

Elitni član Št. sporočil: 18
Regija: Štajerska
Datum objave: 01.11.2009 09:31:22 Citiraj objavo Pošlji ZS

Bi pa še nekaj vprašal - kako je s kontro pri klopu. Nekateri igrajo tako da je kontra lahko, nekatrei igrajo da je kontra lahko samo ena (ne upošteva se potem še druga ali tretja kontra), nekateri igrajo da kontre sploh ni, nekateri igrajo da klop piše tudi na radlce dvojno, seveda če jih še imaš (namesto -25 pišeš -50) itd.... Teh variant pri klopu je nešteto, kako pa je to opredeljeno v pravilih? Tukaj v 3 vidim da kontre na klopa ni možno in da tudi klop ne piše dvojno, makar še imaš radlce, tak da to me pa res zanima kako je s tem .... 

Hvala za odogovore in lep pozdrav!

//18.1.2010 12:22:02 premaknil snejbi

Gustaf

Gustaf
Št. sporočil: 7403
Datum objave: 01.11.2009 10:04:16 Citiraj objavo Pošlji ZS

Kakor je meni znano (pa ni nujno, da imam prav), se vsaka igra piše dvojno, če so prisotni krofki, no, radlci smile

Tako je tudi v primeru klopa. Za kontriranje pri klopu pa po pravici povedano prvič slišim. Se mi pa zdi, da je po pravilih tako, da če nekdo zbere več kot 35 pik, piše tako ali tako samo on dol, pa še to vseh 70 "kazenskih" pik (kazenskih zato, ker ni šel igrat), drugi ostanejo brez minusa. Enako se zgodi, če ne pobereš nobenega štiha - greš pač v plus 70 (pri radelcih -140 oz. +140). Delitev točk (+35/-35) se zgodi v primeru, ko en ni pobral ničesar, drugi pa zbral >35 pik. Saj je tako že pri java verziji taroka.

//18.1.2010 12:22:46 premaknil snejbi

Who are you to question my sincerity
For now you are high on yourself

e-mesto.si